I ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED
1. Õppija võetakse vastu Koolituskeskuse kursusele isikliku või lapsevanema/hooldaja sooviavalduse ehk registreeringu või firma koolitustellimuse alusel.
2. Erakooli vastuvõtmisel sõlmitakse kooli esindaja ja õppija/ lapsevanema/ hooldaja või firma esindaja vahel koolitusleping.
II ÕPPEPROTSESS
Õppetöö toimub valdavalt grupikoolitustena. Individuaalõppe puhul viiakse õpe läbi individuaalse õppekava alusel vastavalt õppija vajadustele.
III ÕPPEAEG
1. Õpe toimub koolituskalendri alusel, lühemate ja pikemate kursustena septembrist maini, põhirühmades 33 õppenädalat. Erinevad kursused ja õppepäevad toimuvad ka suvel.
2. Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides, mille pikkus on 45 min.
3. Õppeaasta algab reeglina 1.septembril ja lõpeb 31. mail.
4. Huvikooli koolivaheajad kattuvad tavakooli vaheaegadega.
IV ÕPINGUTE LÕPETAMISE TINGIMUSED
1. Õppija on lõpetanud valitud kursuse, kui on läbinud kursuse või sooritanud sellekohase testi, arvestuse või eksami. Kool väljastab kursuse lõpetajale tunnistuse kursuse läbimise kohta, kui õppija on osalenud vähemalt 75% kontakttundidest. Õppija arvatakse koolist välja kursuse lõppemisel, sooviavalduse põhjal, talle esitatud arve maksmata jätmisel või lepingutingimuste rikkumisel. Iga juhtum vaadatakse läbi üksikjuhtumi põhiselt.
2. Õppeaasta lõpus väljastatakse õpilasele tunnistus, mis vastab läbitud õppekavale.
3. Pärnu linnalt on võimalik taotleda huvikooli õppetasu maksmise toetust. Selle infoga saab tutvuda SIIN.
V TAGASISIDE KURSUSELE
Kursuse lõppedes täidab õppija GoogleForms'i keskkonnas tagasiside ankeedi. Ankeedi täitmine on anonüümne. Kogutud tagasiside on oluline infoallikas koolitajale oma töö edaspidisel korraldamisel ning tõhustamisel.
VI KOOLITAJATE JA ÕPPEKESKKONNA KVALITEEDI TAGAMINE
Kõik Kooli Tänava Koolituskeskuse koolitajad omavad kursuste läbi viimiseks vajalikku kvalifikatsiooni. Kvalifikatsiooni tõestavate dokumentidega on soovi korral võimalik tutvuda kohapeal koolituskeskuses.
Kursused toimuvad Kooli tn 13 ruumides, kus on tagatud tervisekaitse- ning ohutusnõuetele vastavus. Kõik õppeklassid on varustatud koolituse läbi viimiseks vajaliku tehnikaga (arvutid, projektor, tahvlid, dokumendikaamera, muusikatundideks helitehnika, klaver jm vajalik).